پارک ملی جانورشناسی دهلی نو National Zoological Park Delhi
پارک ملی جانورشناسی دهلی نو
جولای 30, 2016
مزارع Spice Plantations visit
مزارع Spice Plantations visit
آگوست 1, 2016

آبشار دودهساگار

اشتراک گذاری

برای سفر به هند نیاز به تحقیقاتی برای یافتن بهترین جاذبه های طبیعی است که در  هند فراوان می باشد و فرصت کافی می خواهد، شاید تور گوا بهترین گزینه برای سفر به هند و راهی شدن به شهر زیبای گوا باشد.

 

بین مرکز گوا و کارناتاکا، یکی از دیدنی های زیبا شهر گوا، آبشار دودهساگار (Dudhsagar) است که در موقعیتی خارق العاده قرار داد و گردشگران را متحیر خود می کند. معنای لغوی دودهساگار یعنی دریای شیر گویا به جای آب، از دل کوه شیر سرازیر می شو.د، اما این تنها به دلیل شدت جریان آب است که آب را به رنگ سفید در آورده است و این نام زیبا را به این آبشار داده است. علت تشکیل این آبشار را رود ماندوی می دانند که در فصل زمستان به دلیل بارش های فراوان از کوههای زیبای آبشار سرازیر می شود. رود ماندوی یکی از پر قدرت ترین و پر شتاب ترین رود و دنیا معرفی شده است.

 

 

آبشار دودهساگار (Dudhsagar) که به یکی از به آبشارهای معروف و زیبای جهان تبدیل شده است. حوالی این آبشار جنگل های پوشیده از درختان قامت بلند در برگرفته است که با وجود جریان زیاد آب آبشار، هوایی بسیار خنک (کمی رو به سرد) احساس می شود. پرندگان، گیاهان و حیوبانات بسیاری در جنگل پیرامون این آبشار به چشم می خورد که زندگی خود را مدیون این آبشار زیبا هستند. شاید بهترین و به یادماندنی ترین لحظات سفر به هند در تور گوا را در کنار آبشار Dudhsagar سپری کنید، پس حتما یادتان باشد که دوربین عکاسی خود را همراه داشته باشید.آبشار Dudhsagar چهار لایه است و در مجموع بیش از 310 متر ارتفاع و 30 متر عرض دارد. کوهنوردی در کوه های بلند و سبز آبشار از بهترین تفریحاتی است که در تور گوا نوروز 96 خواهید داشت.

جنگل های استوایی پیرامون آبشار دودهساگار بهترین منطقه برای پیاده روی و تفریح و کاوش و ماجراجویی است. تماشای پرندگان، حیوانات و انواع گیاهانی که شاید برخی را تا بحال از نزدیک نظاره نکرده اید، شگفت انگیز و جالب به نظر می آید.

 

آبشار های دودهساگار (2)

هر کجای گوا که باشید، آبشار دودهساگار چندان فاصله ای با شما ندارد، پیاده یا با قطار ساده و آسان در دسترس است تا تماشایش کنید و از عظمت و زیباییش لذت ببرید. بهترین ماه های سال برای سفر به هند و دیدن از آبشار Dudhsagar ماه های ژانویه و مه است.

مکان های دیدنی و به ویژه طبیعی که در هند در تور گوا خواهید دید، با یک افسانه گره خورده اند، و آبشار دودهساگار نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد:

این افسانه داستان پادشاهی قدرتمند و ثروتمند است که حکومتش در قسمت های غربی بوده است. کاخ اسراف و مجلل خود را در تپه های باغ وسیع که پر از گوزن و آهو بود بنا کرده بود.

 

آبشار های دودهساگار (1)

 

پادشاه یک دختر زیبارو داشت که برای لذت بردن از گرفتن حمام در تابستان گرم، در دریاچه زیبایی در نزدیکی جنگل می رود و این عادت روزانه دختر پادشاه بود. کوزه از طلای ناب پر از شیر همراه دختر پادشاه بود که هر روز با خود به کنار دریاچه برای حمام گرفتن می رفت.

یک روز هنگامی که او از حمام گرفتن فارغ می شد، یک شاهزاده خوش تیپ را در میان درختان می بینید که به تماشای او ایستاده است، از شرم و خجالت کوزه شیر را در مقابل بدن خود سرازیر کرد تا شیر همانند پرده ای او را بپوشانند و تا فرصتی باشد برای خدمه اش تا اور را با لباس هایش بپوشاند.

ادای احترام به فضیلت و عفت از شاهزاده خانم باعث شده است تا همیشه جریان دریای شیر در ذهن مردم گوا و هند باقی بماند و این افسانه زیبا باعث شده است تا آبشار Dudhsagar به یک نقطه توریستی محبوب در آسیا و جهان تبدیل شود.

 

آبشار های دودهساگار (3)

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *