هند - تور هند - پوشش گیاهی
هند – دریاچه ها – جزایر – بیابان ها – پو شش گیاهی – تور هند
نوامبر 21, 2015
هند - تور هند - تور گوا - بررسی جمعیت هند
تور هند – جغرافیای انسانی – جمعیت و نژاد – هند
نوامبر 28, 2015

هند – جغرافیایی طبیعی – حیوانات – تور هند

هند - تور هند - تور گوا - بررسی حیوانات هندوستان

هند - تور هند - تور گوا - بررسی حیوانات هندوستان

اشتراک گذاری

هند – جغرافیایی طبیعی – حیوانات – تور هند

 

حیوانات – تور هند

هند یکی از دوازده مرکز بزرگ تنوع زیست شناختی در سراسر جهان است. علاوه بر 45 هزار گونه گیاه موجود در هند، 8100 گونه  ی مختلف جانوری از جمله 396 گونه از پستانداران، 1228 گونه از پرندگان، 446 گونه از خزندگان و 204 گونه از دوزیستان در این منطقه یافت می شوند. فقط سه درصد از پستاندارات ساکن در هند ، بومی این منطقه هستند؛ در حالی که 14 درصد پرندگان، 32 درصد خزندگان و 62 درصد دوزیستان بومی هستند. تنوع جانوری، بیشتر در مناطق جنوب شرقی هند به چشم می خورد. تقریبا تمام گونه های پستانداران در کشور هند وجود دارد.

 

هند خاستگاه تعداد زیادی از جانوران بزرگ وحشی از جمله فیل آسیایی، ببر، کرگدن های تک شاخ، شیر آسیایی، پلنگ، گاومیش وحشی، یوزپلنگ، خوک خرطوم دار، بز کوهی، اهو و گوزن است. در میان این پستانداران، انواع مختلفی از میمون ها مانند میمون دم دراز آسیایی هم وجود دارند. نسل میمون های دم شیری، ساکن مناطق غربی هند ، که این روزها به خاطر شکار بیش از حد، رو به انقراض می رود. نوع دیگری از این میمون ها به نام<<رزوس>> در میان بسیاری از جوامع انسانی زندگی می کنند.

گربه های وحشی گوشت خوار، سگ، روباه و شغال، انواع دیگری از حیوانات این جنگل ها هستند. همچنین چهار گونه بزرگ گربه سانان، یعنی پلنگ، یوزپلنگ ، ببر بنگال و شیر، در پارک ملی جی. وای در ایالت گجرات هند وجود دارند. با تلاش های فراوان، با عنوان نجات ببرها، نسل این این گربه سانان، احیا شده و رو به افزایش است. گونه دیگر پستانداران مثل فیل ها در مناطق مختلف، به خصوص در پارک آبی ملی پری لیک و در مناطق کرالاوآسام، ساکن اند. از خزندگان موجود در هند می توان به انواع تمساح، مارهای کبرا، مارهای آبی و اژدرمار اشاره کرد. تعداد پرندگان بسیار زیاد است، که از آن جمله می توان به قرقاول، مینا، طوطی دم دراز، نوک شاخی، لک لک گرمسیری، درنای نوک قاشقی، ماهی خورک و طاووس زیبا و تماشایی هندی – که پرنده ملی محسوب می شود – اشاره کرد. از سال 1935 در هند 70 پارک ملی و بیش از 500 منطقه ی حفاظت شده تاسیس شده است.

 

تور هند | تور گوا | سفر به هند | تور هندوستان

http://india-tour.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *