بنی عباس و هند - قسمت چهارم - تور هند
بنی عباس و هند – قسمت چهارم – تور هند
فوریه 22, 2016
آبشار دودهساگار گوا در هند
جولای 24, 2016

معبد میناکشی هند

اشتراک گذاری

به عقیده افرادی که در تور هند ثبت نام کردند و مهمان این کشور شدند ؛ بلاشک یکی از دیدنی ترین جاذبه های این کشور و همچنین آسیا معبد میناکشی هند میباشد. این معبد که در جنوب هند واقع شده است متشکل از 14 برج و 33 هزار مجسمه سنگی میباشد که این مکان را به یک جاذبه گردشگری زیبا و خاص بدل کرده است. یکی از برج های میناکشی 51 متر میباشد که یکی از پر طرفدار ترین برج های این معبد است.

 

معبد میناکشی_هند

به صورت میانگین روزانه 12 هزار نفر از معبد میناکشی بازدید میکنند که اکثر آنها هندی هایی هستند که برای راز و نیاز و عبادت به این مکان رجوع میکنند.

یکی از جذاب ترین صحنه ها برای ایرانیانی که سفر به هند را تجربه کرده اند ، صحنه ازدواج دختران و پسران در معبد میناکشی هست. مراسمی مختصر همراه با سنن هندی و آداب و رسوم مخصوص ازدواج برگزار میشود. داخل معابد نیز با مجسمه های بسیار زیبایی تزیین شده است و شاید داخل معابد از بیرون آنها زیباتر باشند.

 

معبد میناکشی در تور هند

 

معماری این برج ها به نحوی هست که فقط در هند میتوان آنها را یافت و به سبک خاص معماری هندو معروف است . این معبد از سنگهای بسیار سخت صخره ای ساخته شده است و یکی از محکمترین معابد آسیا به شمار می آید.

این معبد در ایالت تامیل نادو واقع شده است و مردم این منطقه احترام زیادی برای معابد خود از جمله معبد میناکشی قائل هستند . این معبد که در گذشته مورد توجه مسئولین و دولت هند قرار نگرفته بود ، امروزه با مساعدت های مسئولین جدید میراث فرهنگی هند به صورت ویژه رسیدگی و ترمیم میشود.

میناکشی که در لغت از دو واژه مینا (Mina) به معنی ماهی زیبا و کشی (Kshi) به معنای چشم ترکیب شده است داستان های تاریخی زیادی دارد ولی مسافرین تور هند که تحقیقاتی از این بابت انجام داده اند به داستانی معروف اشاره میکنند که شاید بتوان آن را به عنوان داستان اصلی این معبد معرفی کرد .

 

معبد میناکشی هندوستان

 

با توجه منقولات افسانه ای  هندی ها ، پادشاهی در این معبد زندگی میکرده که از آتش همسری برای خود ظاهر کرده که بسیار زیبا رو و خوش اندام بوده است. از سوی دیگر داستانی نقل میشود مبنی بر اینکه شاهزاده خودش از آتش ظهور کرده و با پادشاه ازدواج کرده است. در کل داستان این معبد به یک شاهزاده آتشین و یک شاه ثروتمند ختم میشود .

امیدوارم که این پست مورت توجه شما عزیزان واقع شده باشد . شما را به دبدن فیلمی از معبد میناکشی دعوت میکنم :

 

 

لازم به ذکر است که ” تور هند نوروز 96 ” در حال طراحی پکیج مسافرتی میباشد و در روز های آتی جزیات آن از طریف وبسایت رسمی مرکز تخصصی سفر به هند معرفی میگردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *