تور هند – نگاهی اجمالی به کشور هند

Hello world!
آوریل 14, 2015
تور هند - تور گوا
تور هند – موقعیت جغرافیایی کشور هند
نوامبر 16, 2015

تور هند – نگاهی اجمالی به کشور هند

تور هند - تور گوا

تور هند - تور گوا

اشتراک گذاری

تور هند – نگاهی اجمالی به کشور هند

 

درود به همه عزیزان و علاقمندان سفر به هند و تور هند . در این قسمت نگاهی اجمالی و کوتاه به کشور هندوستان می اندازیم، که این امر به دوستانی که می خواهند در تور هند ثبت نام کنند و یا قصد سفر به این کشور زیبا را دارند شناخت کافی می دهد.

 

تور هندتور گوا

هند یا بهارات از جمله کشورهای پر جاذبه ای است که توجه مردم جهان به ویژه ایرانیان را به خود جلب کرده است. نگاه ایرانیان به هند که به کشور هفتاد دو ملت شهرت یافته است، متفاوت از دیگران و ریشه در روابط تنگاتنگ تاریخی – فرهنگی این دو کشور دارد.ایرانیان سالیان متمادی در مدیریت این کشور در کنار سلاطین و حکمرانان هند نقش به سزایی داشته اند که تاریخ گواه آن است.

 

دوستانی که توسط تور هند به هندوستان سفر کرده اند به این امر واقف هستند که  به دلایل مختلف از جمله قرابت فرهنگی، ایرانیان بسیاری به هند مهاجرت کرده اند. از جمله برخی شاعران عصر صفوی که سبک هندی در شعر پارسی بنیان نهادند. زبان پارسی یکی از زبان های متداول هند بوده و تاثیر آن امروزه به صورت برگزاری شب شعر پارسی در ایالت شمالی و حتی مرکزی مشهود است. زبان فارسی در برخی دانشگاه های این ایالت دارای کرسی و تدریس و مورد استقبال نیز قرار گرفته است.

 

شکر شکن شوند همه طوطیان به هند            زین قند پارسی که به بنگاله می رود

از دید هنری و تور هند و همچنین دوستانی که توسط تور هند به این کشور سفر کرده اند تاج محل، معروف ترین و زیباترین بنای هند ، نشان از معماری ایرانی دارد. چنانچه در تور هند همراه ما باشید به این موضوع پی می برید که تنوع فرهنگی در این کشور باستانی و بسیار غنی را در هیچ کشوری در جهان نمی توان مشاهده نمود. به طور مثال در هند 13 زبان رسمی و دهها زبان غیر رسمی رایج است. تنوع ادیان نیز در هند زبانزده خاص و عام است.

مسلمانان هند 12 در صد از جمعیت آن را تشکیل می دهند و آزادانه مراسم خود را برگزار می کنند. دو کشور مسلمان پاکستان و بنگلادش در زمان استقلال هند از استعمار انگلستان از آن جدا شدند با این وجود هند هم اکنون سومین کشور پر جمعیت جهان از نظر تعداد شهروند مسلمان است. ( تمامی این موضوعات در طی تور هند و تور گوا ذکر و توضیح داده می شود )

تور هندتور گوا

تنوع آب و هوایی این کشور پهناور نیز بسیار است. در شمال هند رشته کوه هیمالیا که مرتفع ترین رشته کوه جهان است قرار دارد که تمام سال پوشیده از برف است. هیمالیا سرچشمه رود خانه های بزرگی چون گنگ، براهماپوترا، یامونا، پنجاب و دهها رود دیگر است. جنوب هند آب و هوایی استوایی دارد. گرمای شدید در برخی مواقع سبب تلفات نیز می شود. در صحرای “تار” در غرب بارندگی بسیار محدود است، اما در شمال شرق سالانه چند هزار میلی متر باران می بارد.

 

تور هندتور گوا

تامین غذایی جمعیت یک میلیارد یکصد میلیون نفری هند و صادرات برخی اقلام کشاورزی از معجزاتی است که کشاورزان هند به کمک رودخانه های پر آب و مدیریت صحیح محقق کرده اند.

 

تور هندتور گوا

همان طور که توسط متخصصین تور هند در طی برگزاری تور هند و تور گوا به آن اشاره می شود، این کشور از نظر سیاسی نیز پر جاذبه است. مردم هند مبارزاتی استقلال طلبانه را به رهبری گاندی پشت سر گذاشته که به رهایی این کشور از استعمار انگلستان در سال 1947 منجر شد و نقطه آغازین بود که این کشور در ابعاد مختلف پیشرفت کند. به گو نه ای که در راس کشورهای دموکراتیک قرار گیرد و از نظر اقتصادی سومین تولید ناخالص جهانی را به خود اختصاص دهد و در بسیاری از صنایع رشد چشمگیری یابد.

 

 

تور هند | تور گوا | سفر به هند | تور هندوستان 

http://india-tour.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *