تور هند – مناطق دیدنی – بخش چهارم – هند

تور هند - مناطق دیدنی - بخش سوم - هند
تور هند – مناطق دیدنی – بخش سوم – هند
ژانویه 17, 2016
تور هند - مناطق دیدنی - بخش پنجم - تور گوا - Goa
تور هند – مناطق دیدنی – بخش پنجم – هند
ژانویه 23, 2016

تور هند – مناطق دیدنی – بخش چهارم – هند

تور هند - اودایپور Udaipur - هند

تور هند - اودایپور Udaipur - هند

اشتراک گذاری

تور هند

 

در بخش چهارم مناطق دیدنی هند برای عزیزانی که در تور هند ثبت نام کرده اند و یا قصد سفر به هند را دارند به معرفی اودایپور، اجمر ، احمدآباد، اورنگ آباد، الله آباد، بنگلور، میسور، ایالت پنجاب،آمریتسار و ایالت جامو و کشمیر می پردازیم.

 

هند

اودایپور Udaipur

اودایپور یا شهر طلوع آفتاب به خاطر دریاچه و کاخ هایش مشهور است. در بین قصرهای معروف اودایپور، قصر مهارانا و قصر جاگ نیواس Jag Niwas – که تبدیل به هتل شده – دیدنی و زیبا هستند. – تور هند

 

قصر جانیواس را که مهاراجه جاگات سینگ در سال 1847 ساخت، در قسمت جنوبی دریاچه ی معبد جاگ قرار گرفته است. دیدنی های دیگر اودایپور ، شامل معبد جاکدیش و موزه ی اودایپور است. این شهر در غرب هند در ایالت راجستان قرار گرفته است. در سال 2001، جمعیت آن 389/317 نفر گزارش شده است. قلعه ی چیتورگر Chittorgarh، یک قلعه ی بسیار تماشایی در منطقه ی چیتورگر در نزدیکی شهر اودایپور در ایالت راجستان قرار دارد، که زمانی متعلق به راجپوت ها بود. در سال 1303 علاءالدین خلجی به قلعه ی مزبور حمله کرد و پادشاه هندو و طرفدارانش شجاعانه از این قلعه دفاع کردند و وقتی متئجه شدند تمام مردها در جنگ به قتل رسیده اند و به زودی قلعه به دست دشمن می افتد، دست جمعی، خود را در آتش افکندند و زنده زنده سوختند. ( تور هند و تور گوا )

قلعه ی چیتورگر روی تپه ی مرتفعی قرار گرفته و دور تا دور آن دیوار بلندی است. در داخل قلعه علاوه بر کاخ های متعدد، معابدی هم وجود دارد که تماشایی است. قلعه ی چیتورگر هفت دروازه دارد و از بناهای معروف آن، کاخ رانی پادمینی است. — تور هند

 

تور هند - اودایپور Udaipur - هند

تور هند – اودایپور india – Udaipur

 

هند

اجمر Ajmer

اجمر در حدود 120 کیلومتری جنوب غربی جایپور قرار دارد و از حیث مناظر طبیعی و آثار تاریخی و مذهبی، غنی است. اجمر از نام اجایامرو Ajayameru ، تپه ی مغلوب نشدنی مشتق شده و بناهایش به سبک هندویی و سبک اسلامی است. از دیدنی های اجمر، درگاه خواجه صاحب و قلعه ی اکبر و اناساگر است. در سال 2001، جمعیت این شهر 490/000 نفر گزارش شده است. (” تور هند “)

 

تور هند - اجمر India - Ajmer

تور هند – اجمر India – Ajmer – هند

 

احمدآباد Ahmad Abad

تور هند

این شهر که منچستر هند خوانده می شود، پانصد سال پیش احمد شاه ساخته است. احمدآباد بناهای قدیمی زیبایی دارد که از آن ها می توان به مسجد جامع، منار جنبان و مسجد رانی و دوپ ماتی اشاره کرد. از مکان های دیدنی این شهر، دریاچه ای است به نام دریاچه ی کانکاریا Kankaria که پارک و باغ وحش هم دارد. این شهر در ایالت گجرات Gujara قرار دارد. احمدآباد در غرب هند و در سال 2005، 5/120/000 نفر جمعیت داشته است.

 

هند - احمدآباد Ahmad Abad - تور هند

هند – احمدآباد Ahmad Abad – تور هند

 

 

اورنگ آباد Aurang Abad

تور هند

اورنگ آباد که در فاصله ی حدود 400 کیلومتری شمال شرقی بمبئی قرار دارد، در زمان اورنگ زیب، آباد شد و به اورنگ آباد شهرت پیدا کرد. در نزدیکی این شهر ، دو منطقه ی بسیار دیدنی وجود دارد که صخره های تراشیده شده و غار هایی با انواع نقاشی های فوق العاده دیدنی دارد به نام های آجانتا و الورا. نکته ی قابل توجه معابد ساخته شده در کوه های این منطقه، این است هنرمندانی که معبد را ساخته اند قسمت های کناری این کوه ها را تراشیده اند و این به معابد – که به زیبا ترین شکل خلق شده اند – جلوه ی به خصوصی می دهد. غارهای الورا که تعدادشان 34 غار است، قدمتی در حدود 10 قرن دارند و دارای مجسمه های استثنایی هستند که بسیار استادانه تراشیده شده اند و غالبا از مذاهب هندو، بودیسم و جین حکایت می کنند. < تور هند >

 

در این محل، معبد ها و سقف ها و ستون ها با تیشه های صنعت گران هنرمند و چیره دست از صخره ها بیرون آمده اند. مجموعه ای از زیباترین نقاشی های هند قدیم بر روی دیوار های این غار نمایان است که همه از قرون ششم و هفتم میلادی باقی مانده اند. در غار شماره یک، تصویری از سفارت ایران است که نشان دهنده ی حضور نماینده های دربار خسرو پرویز – پادشاه ساسانی در اوایل قرن هفتم – در هند است. طبری – تاریخ نویس ایرانی – نیز در کتاب تاریخخ خود به این سفارت اشاره کرده است. /تور هند / تور گوا

 

تور هند - اورنگ آباد - Ellora Caves Aurangabad

تور هند – اورنگ آباد – غار الورا – Ellora Caves Aurangabad

 

تور هند

الله آباد Allah Abad

الله آباد یکی از شهرهای ایالت اوتارپرادش Uttar Pradesh ، در شمال هند و محل تلاقی دو رود گنگ و یامونا است. در کتاب های مقدس هند ( یعنی پوراناها و رامایانا – تور هند ) به نام پرایاگا خوانده شده است.

 

پرایاگا قدیمی ترین و مقدس ترین شهر هند است. این شهر قدیمی و تاریخی در زمان هارشای بزرگ، یک مرکز مهم فرهنگی هند بود. اکبر شاه در کنار ساحل رود یامونا قلعه ای ساخت و نام الله آباد از آن زمان به وجود آمد. الله آباد از مراکز مذهبی و فرهنگی مهم هند است و از مکان های دیدنی آن موزه ای است که حاوی آثار گوناگون هندویی – اسلامی  است. الله آباد از شهرهای پر درخت، ولی گرم هند است. همچنین این شهر، مرکز تجارت محصولات کشاورزی نیز هست. خاکستر گاندی در سال 1948 در این شهر به رود گنگ سپرده شد. شهر الله آباد در سال 2001 حدود 1/042/235 نفر جمعیت داشته است.

 

تور هند - الله آباد Allah Abad - هند

تور هند – الله آباد Allah Abad – هند

 

تور گوا

بنگلور Bangalore – تور هند

این شهر در جنوب هند واقع شده و مرکز ایالت کارناتاکا Karnataka است. بنگلور با داشتن 6/462/000 نفر جمعیت در سال 2005، پنجمین شهر پر جمعییت هند است. بنگلور که شهر لوبیای جوشیده معنی می دهد، یکی از شهرهای بزرگ و مدرن هند است و به داشتن پارک های متعدد، بلوارهای زیبا و بناهای باشکوه شهرت دارد. در این شهر ، کاخانجات و شرکت های مختلفی در زمینه های گوناگون فعالیت می کنند، از جمله ی آن ها می توان به کارخانه های عطرسازی، صنایع هوایی، الکتریکی، الکترونیکی و به خصوص کامپیوتری اشاره کرد. همچنین مغازه های وسایل نقره کاری و ساری فروشی نیز در این شهر، بسیار است.

 

از دیدنی های این شهر، لال باغ ( که پارک زیبا و بزرگی است در وسط شهر – تور هند )، کبن پارک، رامان انیستیتوت و تالار دربار تیپو است. آنچه به این شهر، امتیاز به خصوص داده، آب و هوای آن است که در طول سال، بهری و معتدل است. مردم شهرهای بنگلور و میسور، اکثرا به زبانی صحبت می کنند که هندی نیست، بلکه یک لهجه ی هندی به نام لهجه ی کنادا Kannada است.

 

تور گوا

میسور Mysore – تور هند

میسور از شهرهای ایالت کرناتاکا Karnataka است که مرکز آن بنگلور است. میسور از زیباترین شهرهای جنوب هند است. از دیدنی های این شهر، قصر مهاراجه ی میسور، باغ وحش، کوه چاپاسوندی و معابد آن است.

 

در نزدیکی میسور، سد جالبی ساخنه شده که مشهور به سد کرشناراجاساگار است. به فاصله ی کمی از شهر میسور، شهر کوچک سری رانگاپنتا وجود دارد که در زمان تیپو سلطان، پایتخت ایالت میسور بود. موزه ی کوچکی نیز در کاخ تیپو سلطان وجود دارد. سری رانگاپتنا یک شهر تاریخی است؛ زیرا در این جا بود که پادشاه مسلمان میسور، دلاورانه با انگلیسی ها جنگید و فقط به خاطر مجهز بودن قشون دشمن به اسلحه های جدید شکست خورد. (.. تور هند )

عید دسه را که به یاد رهایی سیتا از جنگ راوان در سرتاسر هند برگزار می شود، در میسور از همه جا با شکوه تر برگذار می گردد. این مراسم ده روز طول می کشد و در طی این ده روز، کاخ مهاراجه با هزاران چراغ روشن می شود و در آخرین روز، مهاراجه طی تشریفاتی سوار بر فیل در شهر گردش می کند. معبد چن ناک ساوا Channakesava در شهر بلور در نزدیکی میسور قرار دارد و از زیباترین بنا های جهان محسوب می شود. در سال 2001، جمعیت میسور 1/038/490 نفر گزارش شده است.

 

تور هند - India - mysore palace

تور هند – India – mysore palace

 

 

سفر به هند

ایالت پنجاب Punjab

این ایالت در شمال غربی هند واقع شده است. در سال 2001، جمعیت ایالت پنجاب 24/289/000 نفر گزارش شده است. پنجاب، بزرگ ترین مرکز تولید گندم در کشور و درعین حال، یکی از مراکز اصلی ورود به کشور هند است. این ایالت همچنین شهرت زیادی در تولید وسایل ورزشی و صنایع دستی دارد. یکی از مهمترین و بزرگ ترین معابد مذهب سیک های این کشور معبد طلایی Golden Temple ( تور هند ) است، که درآمریستار قرار دارد. این معبد با آب طلا پوشیده شده است. مرکز این ایالت، چاندیگرا است و زبان آن ها پنجابی است. بیشتر جمعیت این ایالت سیک ها هستند. بزرگ ترین شهر این ایالت آمریتسار است که در نزدیکی شهر لاهور پاکستان واقع است. نام این ایالت به دلیل پنج رودی است که از هیمالیا سرچشمه گرفته اند و از آن می گذرند.

 

تور هند - ایالت پنجاب Golden Temple - Punjab

تور هند – ایالت پنجاب Golden Temple – Punjab –

Amritsar

 

سفر به هند

آمریتسار Amritsar

آمریتسار که مشتق از Amrita  یعنی آب حیات است. جمعیت این شهر در سال 2001 حدود 1/011/327 نفر گزارش شده است. این شهر در ایالت پنجاب هند قرار دارد و در سال 1572 توسط گورورام راس ( چهارمین امام سیکی ها – تور هند ) ایجاد شده است. این شهر اگر چه چند کارخانه ی پارچه بافی مهم دارد، ولی اهمیتش بیشتر به خاطر معبد سیک هاست. معبد آمریتس، وسط یک استخر قرار دارد و دارای گنبد طلایی است و یکی از تمیزترین معابد هند است. ورود به این معبد تشریفاتی دارد. از جمله اینکه زائران باید قبل از ورود نه تنها کفش و جورابشان را در آورند؛ بلکه باید پایشان را هم بشویند، سرشان را هم بپوشانند و از مصرف سیگار و یا هر نوع مواد مخدر در داخل معبد خودداری کنند. از دیدنی های دیگر این شهر، معبد دورگیانا، برج بابااتل ری ، رام باغ و جالیان والا باغ است. | تور هند | تور گوا

 

 

سفر به هند

ایالت جامو و کشمیر Jammu and Kashmir – تور هند

این ایالت زیبا و دیدنی شمالی ترین نقطه ی کشور هند است که مخلوطی از فرهنگ و مردم پیرو سه مذهب مختلف است. جامو مرکز قدرت و حکمرانی پادشاهان ایندودوگرا بوده است و به همین دلیل دارای معابد فراوان و بسیار پر طرفدار بین هندوان است. شهر مرکزی کشمیر، سرینگر دارای دریاچه های زیادی است که محل بسیار مناسبی برای گذراندن تعطیلات و ورزش های آبی است.

 

نشاط باغ که باغ تاریخی بسیار زیبا و با صفایی است، در کنار دریاچه ی تال کشمیر و توسط جهان گیر، پادشاه گورکانی مغول بنا شده است. این باغ یکی از آثار تاریخی هند و تفرجگاهی معروف در جهان است و شعرای فارسی زبان مانند : گلیم، سلیم، قدسی و دیگران در وصف آن منظوماتی لطیف سروده اند.

از دیگر نقاط دیدنی این ایالت می توان به باغ شالیمار اشاره کرد. شالی به معنی برنج و مارغ یا مرغ به معنی چمن و کشتزار است؛ چون این باغ در وسط کشتزار های برنج در کنار دریاچه ی تال قرار گرفته به این اسم معروف شده است. این باغ که از دو طبقه ( فرح بخش و فیض بخش – تور هند ) تشکیل شده، از زیباترین باغ های کشمیر هند است. در این ایالت، مسلمانان زیادی زندگی می کنند. هند و پاکستان اختلافاتی بر سر تسلط بر بخش هایی از این ایالت دارند.

 

تور هند | تور گوا | سفر به هند | تور هندوستان | India

http://india-tour.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *