تور هند – مناطق دیدنی – بخش پنجم – هند

تور هند - اودایپور Udaipur - هند
تور هند – مناطق دیدنی – بخش چهارم – هند
ژانویه 19, 2016
هند - مشاهیر - تور هند mahatma-gandhi
تور هند – مشاهیر – هند
ژانویه 24, 2016

تور هند – مناطق دیدنی – بخش پنجم – هند

تور هند - مناطق دیدنی - بخش پنجم - تور گوا - Goa

تور هند - مناطق دیدنی - بخش پنجم - تور گوا - Goa

اشتراک گذاری

تور هند 

درود

در این قسمت تور هند به معرفی سرینگر، کرالا، لاکشادویپ و جزیره گوا برای دوستداران سفر به هند و تور هند و همچنین تور گوا می پردازیم.

 

سرینگر Srinagar

تور هند

سرینگر که معنی تحت الفظی آن شهر آفتاب است، در دره ی زیبای کشمیر، بخش تحت کنترل هند قرار گرفته و پارک ها و هتل های زیبایی دارد. رود جهلم Jhlum از وسط شهر سرینگر می گذرد. از پارک های مهم سرینگر، پارک نهرو، نسیم باغ، نشاط باغ، شالیمار باغ، چشمه ی شاهی، لال موتدی، لک ویو پارک، هاروان و چرچ پارک است. در اطراف سرینگر دریاچه های زیبایی وجود دارد که بسیار دیدنی است. سرینگر یکی از مراگز تولید فرش، ابریشم و پشم است. در اطراف شهر، بناها و ویرانه های باستانی بسیار وجود دارد. در سال 2001، جمعیت آن 971/000 نفر گزارش شده است. تور هند …

 

تور هند - سرینگر Srinagar - هند - India

تور هند – سرینگر Srinagar – هند – India

 

 

ایالت کرالا Kerala

تور هند

کرالا را باید سرزمین اوهام و عجایب دانست، انگار شهر ونیز را در میان جنگل ها ساخته باشند. این ناحیه سرزمین آبگیرهاست. فقط با قایق می توان در آن تردد کرد و گرم و مه گرفته است. در کرالا همه چیز طبیعی است و کمترین اثری از تکنولوژی پیشرفته نیست. این ایالت در منتهی الیه جنوب غربی هند قرار دارد. / تور هند

کرالا خوشمزه ترین غذاهای کشور هند را دارد. اما می توان مجموعه ی بزرگی از انواع غذاهای خارجی مانند غذاهای چینی، پرتغالی، عربی و آلمانی را نیز در آنجا یافت.

 

این ایالت سواحل بسیار پهناور و مزارع وسیع درختان نارگیل و تعداد فراوانی رودخانه های بزرگ و کوچک و نیز خلیج های زیبا دارد. سرزمین مرتفع کرالا که عده ی زیادی از آن بازدید می کنند، جنگل هایی با درختان قدیمی و قطور و درختان کائوچو دارد. در کرالا بیشترین انواع ادویه جات کشور تهیه می شود، و بیشتر کشتزارها به کاشت ادویه اختصاص پیدا کرده است. از بین این ادویه ها می توان به انواع فلفل، هل و جوز هندی اشاره کرد. تیروو انانتاپورام Thiruvananthapuram – تور هند ، شهر مرکزی ایالت کرالاست.

در این شهر موزه ی بسیار دیدنی و منحصر به فردی قرار داردکه در پارک تفریحی شهر بنا شده است. این شهر در فاصله ی 16 کیلومتری سواحل کووالام – که یکی از پر طرفدارترین سواحل هند است – واقع شده. قصر سری پادمانابهاپورام یکی دیگر از دیدنی ترین نقاط این شهر است. شهر کوچین Cochin بزرگترین شهر این ایالت با جمعیت 1/355/000 نفر ( در سال 2001 / تور هند ) است که یک لنگرگاه طبیعی دارد و برای قرن های بسیاری مرکز تجارت دریایی کرالا بوده است. در سراسر این لنگرگاه می توان سیستم ماهیگیری با تور را به سبک چینی مشاهده کرد که نشان دهنده ی اثر فرهنگ، سنت ها و ادبیات مختلفی است که مانند مسلمانان، هندوان، مسیحیان و دیگر ادیان این کشور، همگی از قرن ها قبل در کنار یکدیگر زندگی می کردند. انواع رقص های سنتی کرالا – که اغلب از معابد و مذاهب مختلف سرچشمه گرفته اند – به صورت گسترده در سراسر این ایالت مشاهده می شود. در شهر کوچین در خیابان اغلی مراکز خرید و تفریحی قرار دارد و تقریبا همه روزه می توان شاهد برگزاری رقص کاتالی در آن بود که یکی از دیدنی ترین انواع رقص های سنتی است. تیپام که زمانی یکی از مهمترین مراسم سنتی این ایالت به شمار می رفته، امروز نیز در سراسر ایالت برگزار می شود. کالایپایتو، نوع دیگری از این رقص های سنتی و دیدنی و هنر دفاع از خود است. کالایپایتو و روزانه در شهر کوچین، تیرووانانتاپورام و مراکز تجمع مردم برگزار می شود. ( تور هند و تور گوا )

 

تور هند

لاکشادویپ Lakshadweep

در جنوب غربی هند 27 جزیره ی بسیار زیبا با سواحلی مرجانی وجود دارد که لاکشادویپ خوانده می شوند. این مجموعه جزایر از زیباترین مناطق طبیعی و نیز از بهترین اماکن توریستی کشور هستند. وجود سواحل مرجانی فوق العاده زیبا، کم عمق دریا تا فاصله ی زیادی از خشکی و در نتیجه ایده آل بودن آن برای انواع ورزش های آبی، از دلایل اصلی هجوم توریست ها به این جزایر است. پنج جزیره از این جزایر برای بازدید توریست ها آزاد است و این جزایر، امکانات ساده ای مانند ویلاهای کنار دریا دارند.مرکز لاکشادویپ، کاواراتی Kavaratti و بزرگترین جزیره ی آن مینیکوی Minicoy است. نام قبلی لاکشادویپ جزایر آمیندیری Amindiri island ( تور هند ) بوده است.

 

گوا Goa

هند

وسیع ترین ساحل و مرکز تفریحی کشور هند است. گووا حدود 400 کیلومتری جنوب بمبئی است و می شود با هواپیما از بمبئی به گوا رفت. گوا سواحلی طولانی، فوق العاده زیبا با آفتابی درخشان است. از سواحل این منطقه می توان به واگاتور، آنجونا، باگا، کالانگوت و کاندولیم اشاره کرد که همگی درختان نارگیل بسیار زیبایی در سراسر طول ساحل خود دارند. دو ساحل مشهور دیگر این منطقه میرامار و کولوا است. در تمام سواحل این منطقه انواع تفریخات آبی مانند غواصی، قایق سواری، شنا ، ماهیگیری و … ارائه می شود. ایالت گووا در سال 2001 حدود 4/1 میلیون نفر جمعیت داشته است.

 

تور گوا

 

تور هند - مناطق دیدنی - بخش پنجم - تور گوا - Goa

تور هند – مناطق دیدنی – تور گوا – Goa

 

 

موزه ها

هند

در کشور هند موزه های کوچک و بزرگ فراوانی وجود دارد که بعضی از آن ها مخصوص آثار باستان شناسی و بعضی دیگر مخصوص نقاشی و صنایع مختلف است. در جنب بعضی مناطق باستانی، مثلا معابد تاریخی، موزه های محلی تشکیل شده که مجموعه ای از آثار عتیقه ی اکتشافی در همان محل را دارد. ” تور هند “

موزه ی ملی دهلی، یکی از موزه های دیدنی هند است. مجموعه ی نفیسی که در این موزه قابل توجه است. کلکسیون سکه های طلا و نقره ی دوره ی ساسانی ایران است. در دهلی چند موزه ی دیگر نیز وجود دارد که عبارتند از : موزه ی آثار باستانی آسیای مرکزی، موزه ی قلعه ی سرخ و موزه ی هنر ملی.

 

در بمبئی موزه ی مهمی به نام پرنس والز در محل قلعه ی بمبئی واقع است. گالری های نقاشی آن شامل آثار قدیم و معاصر هند است؛ همچنین آثار هنر اروپایی و چینی و ژاپنی در این موزه دیده می شوند. موزه ی دیگری به نام موزه ی ویکتوریا در شهر بمبئی و جود داردکه شامل آثار تاریخ طبیعی و زمین شناسی و اشیا کشاورزی است.

در شهر کلکته (. تور هند ) موزه ی بزرگی موسوم به موزه ی هند وجود دارد. چون این شهر در قرن نوزدهم، مرکزیت داشته، این موزه از بزرگ ترین و غنی ترین موزه های هند است. این موزه در سال 1878 در عمارت بسیار با شکوهی در خیابان چورنگی تاسیس شد و مشتمل بر شش شعبه ی باستان شناسی؛ نقاشی، نژادشناسی، صنایع، زمین شناسی و حیوان شناسی است. موزه ی دیگری در همان خیابان در عمارت تاریخی ویکتوریا میموریل Victoria Memorial تاسیس شده است. این موزه شامل مجموعه های نفیسی از مجسمه ها و پرده های نقاشی و سیاه قلم ها و اسناد تاریخی و اشیا هنری مربوط به دوره ی حکومت انگلیس در هند ( India ) است. نسخ فارسی خطی نیز در این موزه یافت می شود.

موزه ی سرنات در شمال بنارس (| تور هند | تور گوا ) ، موزه ی حیدر آباد، موزه ی الله آباد، موزه ی تاریخ طبیعی دارجیلینگ، موزه ی هنر ملی مدرس، و موزه ی بهارات کالابهاوان بنارس از دیگر موزه های مهم هند هستند.

 

کتابخانه ها

هند

بیش از 38 کتابخانه ی خصوصی و عمومی مخصوص شیعیان در هند وجود دارد که بیش از 170 هزار جلد کتاب در آن ها نگه داری می شود. از این تعداد، حدود 2000 جلد آن، کتاب های کمیاب و نفیس هستند. یکی از این کتابخانه ها متعلق به شخصی به نام سعید ناصر حسین است.

وی نوه ی میر حامد حسین صاحب کتاب 24 جلدی عبقات الانوار است. هشت جلد این اثر، چاپ شده و حضرت امام نیز بر آن حاشیه ای نوشته اند. عبقات الانوار، یکی از چهار کتابی است که موجب رونق تشیع در هند بوده است. < تور هند >

خزانه ی الکبری یکی از کتابخانه های معروف هند است. مورخین هندی شماره ی کتاب های این کتابخانه را افزون از 524 هزار جلد ثبت کرده اند. در عصر حاضر در بعضی شهرهای بزرگ هند، کتابخانه ی مخصوص کتاب های شرقی اسلامی دائر استکه در آن ها نسخه های نادری یافت می شود. کتابخانه ی شرقی عمومی در بانکی پور- پانتا، کتابخانه ی رامپور، کتابخانه های آصفیه و سالار جنگ و سعیدیه در حیدر آباد کن و کتابخانه ی انجمن آسیایی بنگال در کلکته از جمله کتابخانه های مذکور هستند. همچنین ایران نیز کتابخانه ای در هند احداث کرده است.

علاوه بر این ها در اغلب دانشگاه های بزرگ هند، مانند دانشگاه دهلی، عثمانیه ی حیدرآباد، بمبئی و مدرس، کتابخانه های بزرگی وجود دارد. علاوه بر کتابخانه های فوق همانند سایر کشور ها در سراسر هند کتابخانه های عمومی و تخصصی فراوان وجود دارد.

تور هند – جزیره گوا – Indiaتور گوا

 

تور هند | تور گوا | سفر به هند | تور هندوستان | India

http://india-tour.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *