تور هند – مذاهب – بررسی هندوئیسم – هند

هند - تور هند - تور گوا - بررسی جمعیت هند
تور هند – جغرافیای انسانی – جمعیت و نژاد – هند
نوامبر 28, 2015
تور هند - بررسی اسلام - هند - تور گوا
تور هند – مذاهب – بررسی اسلام – هند
نوامبر 29, 2015

تور هند – مذاهب – بررسی هندوئیسم – هند

تور هند - هندوئیسم - کشور هند

تور هند - هندوئیسم - کشور هند

اشتراک گذاری

تور هند – مذاهب – بررسی هندوئیسم – کشور هند

 

مرکز تخصصی سفر به هند ( تور هند ) به پشتوانه بیش از دو دهه تجربه مدیران خود در حوزه گردشگری ( علی الخصوص تور هند ) و با در اختیار داشتن کاملترین بانک اطلاعاتی درباره کشور هند و همچنین در زمینه برگزاری تور هند شرایطی را برای عزیزانی که در تور هند ثبت نام کرده اند به وجود آورده تا این عزیزان و علاقمندان در طی تور هند با آرامش خیال و رضایت خاطر کامل سفری به یادماندنی را تجربه کنند. بنابراین در این قسمت برای آشنایی بیشتر دوستان و عزیزانی که در تور هند ثبت نام کرده اند به بررسی هندوئیسم در کشور هند می پردازیم.

 

دین هندوئیسم – تور هند

این آیین که ریشه بسیار قدیمی دارد، بر خلاف ادیان الهی، نقطه آغاز روشن و اصول مشخصی ندارد و تحولات زیادی را پشت سر گذاشته است و بهتر است آن را نوعی شیوه زندگی به شمار آوریم تا دین.

این آیین در طول تاریخ هند به سه شکل وجود داشته است: شکل نخستین آن، ودائی بود و سپس به صورت آیین برهمنی و در آخر به شکل آیین هندوئی کنونی درآمده است. هندوها معتقد به خدایان متعددی هستند و اسن خدایان بی شمار را مظاهر مختلف نیروی الهی واحدی می دانند و در حقیقت به یک نوع وحدت وجود ایمان دارند. ایمان به تناسخ نیز از اصول مبادی هندوئیست که بر طبق آن، معتقدند هر عملی که انسان انجام بدهد، چه نیک و چه ناپسند، در حیات آینده ی خود آثار آن را خواهد دید.

 

در این آیین، هیچ اصول و اعتقادی وجود ندارد که تمام هندوها مجبور به پذیرش آن باشند و جای آن تعدادی سوال وجود دارد که هر هندو باید از زندگی، خداوند و خودش بپرسد. آنچه سروتی ، آنچه اسمریتی و سروتی کتاب های مقدس پیروان هندو است و کتاب اربعه ودا به منزله انجیل برای مسیحیان و قرآن برای مسلمانان است. همچنین خدای برهما، خدای ویشنو  و خدای شیوا سه مظهر الهی در آیین هندو هستند. از این خدایان، خدای بلدیا قریه، خدای خانواده و خدای فرد که آن را اشتادواتا گویند، منشعب می شود. ریشه واژه هندو “ایندو” است که نام سانسکریت رود سند است.

 

تور هند | تور گوا | سفر به هند | تور هندوستان

http://india-tour.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *