اطلاعات ضروری سفر به هند

بهترین زمان سفر به هند

آب و هوای کشور هند به دلیل قرار گرفتن در نیمکره جنوبی و دریای جنوب مرطوب و متغیر است. در این کشور باران های موسمی به وفور میبارد و به طور تقریبی آب و هوایی شبیه به مازاندران ایران دارد . با بررسی همه جوانب پیشنها میشود در فصول بهار ، تابستان و پاییز به کشور هند سفر کنید تا از نظر آب و هوایی و خلوت بودن مکان های دیدنی تجربه بهتری داشته باشید .

سیستم حمل و نقل عمومی

کشور هند از نظر سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته میباشد . برای سفرهای شهری و بین شهری میتوانید از متروی پر سرعت این کشور استفاده کنید که دیدنش خالی از لطف نیست . برای مسافت های کوتاه میتوانید از تاکسی یا اتوبوس های کشور هند استفاده کنید و خیالتان راحت باشد که در حالت عادی ترافیک سنگینی شما را تهدید نمی کند .

رستوران ها و غذاهای هندی

معمولا در هر یک از محله های بمبیی و گوا حداقل یک رستوران خوب وجود دارد. رستوران های هند بسیار شکیل و دارای استاندارد بین المللی میباشند. اکثر رستوران های کشور هند از گوشت حلال استفاده میکنند که این مسئله جای نگرانی برای ایرانیان نمیگذارد. ذائقه مردم هند تفاوت زیادی با ذائقه مردم ایران ندارد و مثل کشور های شرق آسیا از غذا های عجیب و غریب استفاده نمی کنند. معروف ترین غذای کشور هند چیکن تیکا ماسالا میباشد که پیشنهاد میکنیم یکبار امتحانش کنید !

آب نوشیدنی در هند

یکی از مهمترین مواردی که قبل از سفر به هر کشوری باید از آن مطلع باشید وضعیت آب نوشیدنی آن کشور میباشد. کشور هند مانند برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی از آب قابل شرب شهری برخوردار نیست . به همین منظور برای تامین آب مورد نیاز خود میتوانید از آب های معدنی که توسط هتل در اختیار شما قرار داده میشود استفاده کنید یا اینکه میتوانید از فروشگاه های کشور هند به خرید آب قابل شرب اقدام نمایید.

ساعات کاری ادارات و فروشگاه های هند

یکی از مهمترین کار هایی که هر شخص میبایست قبل از سفر به هند انجام دهد ، تهیه و تنظیم برنامه ای منظم برای هر ساعت از شبانه روز میباشد تا بتواند حداکثر استفاده را از سفر خود داشته باشد. از این رو برای برنامه ریزی هرچه بهتر اطلاعاتی از ساعات کاری ادارات ، فروشگاه ها ، رستوران ها ، مکان های تفریحی و تاریخی در اختیار شما قرار میدهیم . شروع کار ادارات ، بانک ها ، اماکن تفریحی و تاریخی از ساعت 8 تا 17 میباشد و فروشگاه ها و مراکز خرید تا ساعت 22 فعالیت میکنند .

اتصال به اینترنت در هند

این روزها، اینترنت به زندگی دوم کاربران بسیاری از کشور های دنیا از جمله ایران تبدیل شده است. با این اوصاف یکی از دغدغه های اصلی افرادی که به کشور هند سفر میکنند ” اتصال به اینترنت ” میباشد . کشور هند از جمله کشور هایی هست که سرویس اینترنت بسیار پر سرعتی بر خوردار است و از این حیث در رتبه 52 جهان با میانگین سرعت 3 مگابایت بر ثانیه قرار گرفته است. برخی از هتل ها و مراکز خرید هند امکان اتصال رایگان به اینترنت را برای کاربران خود در نظر گرفته اند. همچنین شما میتوانید با استفاده از سیم کارت های کشور هند از اینترنت با کیفیت این کشور استفاده کنید.

تلفن های ضروری هند

لیستی از شماره تلفن های ضروری کشور هند برای شما آماده کردیم که میتوانید با اضافه کردن آنها به لیست مخاطبین تلفن همراهتان با امنیت خاطر بیشتری به کشور هند سفر کنید. پلیس های هند بسیار خوش برخورد ، دقیق و پیگیر هستند ؛ برای ارتباط تلفنی با پلیس هند میتوانید با شماره تلفن 100 تماس حاصل نمایید. پزشکان هند بسیار حرفه ای و جدی هستند ؛ خدایی نکرده اگر خواستید با اورژانس هند تماس بگیرید از شماره تلفن 102 استفاده کنید. اگر احیانا به مشکل خاصی برخورد کردید که به کمک آتش نشان نیاز داشتید میتوانید با شماره تلفن 101 تماس بگیرید.